FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CFR CLUJ 0-1

Nici vraciul Marijana nu l-a pus pe picioare pe ”Săgeată”

Niculae este ultimul dintre fotbaliștii care au fost la femeia-vraci din Serbia, dintr-o lungă serie de jucători străini sau români, precum Lampard, Gerrard, Van Persie sau Pancu

Articol de - Publicat luni, 07 mai 2012 00:00 / Actualizat duminica, 06 mai 2012 20:04

Marius Niculae a fost la celebra vindecătoare Marijana Kovacevici, însă aceasta nu a reuşit să-l ”repare” pe atacantul care suferă de pubalgie.

Marius Niculae, 31 de ani, ar putea lua o pauză pe acest final de sezon, întrucît pubalgia nu-i dă pace deloc, iar acest lucru se observă şi în evoluţia golgeterului "cîinilor" din acest sezon. Vîrful a fost zilele trecute în Serbia, la celebrul vraci Marijana Kovacevici, pentru un control amănunţit. La cabinetul acesteia din Belgrad au mai fost jucători de la Manchester City, Chelsea, Barcelona sau Liverpool, dar şi mulţi fotbalişti români. Totuşi, dinamovistul nu s-a întors mai fericit din Serbia.

"Sîrboaica a încercat să-l tămăduiască, însă i-a şi transmis că are nevoie de o pauză de fotbal. Îşi riscă mult cariera! Ar fi păcat pentru Marius, care a mai pierdut mult timp şi chiar un transfer la AC Milan din cauza accidentărilor", au mărturisit colegii jucătorului. Tocmai de aceea, e posibil ca Marius să nu joace următoarele două partide de campionat, cu Voinţa Sibiu şi cu Mioveni.

4 meciuri oficiale au trecut de cînd Niculae n-a mai marcat un gol pentru Dinamo. Marius are 4 reuşite în 2012 pentru "cîini", în Liga 1, după ce a dat 14 goluri în toamnă doar în campionat

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”