FOTBAL  »  Superliga  »  POLI TIMIŞOARA - RAPID 2-1

Prestaţie slabă la derby pentru fiul şefului CCA » Erorile lui Avram

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 octombrie 2010 00:00

«Centralul» a luat mai multe decizii greşite la meciul de aseară, dezavantajînd însă ambele echipe în mod egal

Marius Avram a trecut cu vederea două atacuri dure al giuleştenilor asupra oamenilor lui Contra în timpul primei reprize, iar în partea a doua i-a iertat şi pe timişoreni!

În minutul 21, la scorul de 0-0, <centralul> bucureştean l-a iertat de Costin Lazăr de eliminare, arătînd doar cartonaşul galben după ce rapidistul a intrat dur cu talpa pe glezna lui Cristi Scutaru. Apoi, Luchin a ieşit cu nasul spart în minutul 43 la marginea terenului pentru a primi îngrijiri în urma unei lovituri primite de la Mihai Roman, dar gestul rapidistului a rămas din nou nesancţionat. În schimb, Alexa şi Herea au primit cîte un "galben" gratuit.

Avram a greşit şi după pauză, cînd l-a iertat pe Burcă de cartonaş roşu în minutul 67, deşi stoperul bănăţean a avut o intervenţie dură, cu talpa, pe tibia lui Herea. Arbitrul nu a umblat la cartonaşe şi doar l-a avertizat verbal pe timişorean.

Becali, atac indirect la echipa de la care a transferat jucătorul: „Nu s-a mai antrenat așa, a făcut febră” + Fotbalistul care l-a cucerit: „Nici Mbappe nu-l scoate din echipă!”

Programul complet al optimilor de finală de la Euro 2024 » Când se joacă România - Olanda