Articol de GSP - Publicat luni, 08 iulie 2013 00:00 / Actualizat luni, 08 iulie 2013 22:36
Reprezentanţii echipelor care vor juca în noul sezon al Ligii 1 au participat luni la sediul LPF la tragerea la sorţi a "ţintarului", programul competiţional al noului sezon.
Steaua va debuta în sezonul 2013-2014 pe teren propriu, cînd va întîlni Ceahlăul. Dinamo va juca în deplasare cu ACS Poli Timişoara, în timp ce la Cluj, Universitatea va întîlni Petrolul.
Derby de România se va disputa în etapa a 4-a. Dinamo va avea un meci dificil chiar şi în etapa a 2-a, cînd va întîlni FC Vaslui.
Cea de-a 18-a echipă care va juca în Liga 1 se va stabili pe 13 iulie, de la ora 21:00, atunci cînd Rapid şi Concordia Chiajna se vor întîlni într-un meci direct.
Gazeta Sporturilor vă oferă marţi o pagină specială cu cele 17 etape ale turului, programat să înceapă pe 19 iulie. Partidele din Liga 1 sînt transmise de Digi, Dolce şi Antena 1.
CLICK PE FOTO PENTRU ZOOM!


