FOTBAL  »  Superliga  »  GLORIA BUZĂU - FARUL 0-1

Punctaj Maxim

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 iulie 2008 00:00

Cele trei puncte din Crîng s-au dus pe Litoral graţie unui supergol, marca Florin Maxim

Lupta pentru evitarea retrogradării continuă neperturbată la Buzău şi în acest sezon. Gloria n-a mişcat în front aseară, în faţa Farului. Constănţenii au mirosit că e rost de un debut de trei puncte şi şi-au luat pe sus adversarul. În prima repriză, Rusmir a tras alături, iar Voiculeţ în bară (7). De aceea, la pauză scorul era intact.

Tot Farul a controlat şi a doua parte. Mincă a parat senzaţional şutul lui Maxim, din 10 metri. Dar portarul buzoian n-avea de unde să ştie însă ce revanşă avea să-şi ia "stîngaciul" dobrogenilor. Cu 12 minute înainte de finalul meciului, Maxim a prins un superşut de la 25 de metri în vinclu care l-a învins pe Mincă şi a răpus gruparea din Crîng.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gigi Becali a scos azi 900.000 de euro din buzunar: „Am închis-o cu el, gata!”
Dune 3 se poate filma în Anglia! Imagini catastrofale surprinse la arena Plough Lane » Meciul cu Newcastle, amânat

Gigi Becali a dezvăluit meciul la care va reveni pe stadion » Câți bani a strâns pe biletele din Europa League până acum

Bănel Nicoliță a dezvăluit ce salariu are în Liga 4 din România. Primă uriașă primită la semnătură