FOTBAL  »  Superliga  »  OȚELUL - UTA ARAD

VIDEO Superliga s-a întors cu un gol superb » Marele talent de la UTA a bifat prima reușită a sezonului cu o execuție de zile mari

Rareș Pop (18 ani), mijlocașul dreapta al celor de la UTA Arad, a marcat primul gol al noii ediții de Superliga, în minutul 45+6 al partidei pe care „Bătrâna Doamnă” o dispută în compania celor de la Oțelul Galați. +42   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 14 iulie 2023 19:43 / Actualizat vineri, 14 iulie 2023 20:13

Acționarii lui Dinamo i-au semnat sentința lui Vlad Iacob, după ce a refuzat să semneze cu sponsorul FCSB: „Nu-mi permit să nu aleg ce este mai bine pentru echipă”
Dinamo

VIDEO. Rareș Pop a marcat un gol senzațional în Oțelul - UTA, prima partidă a noului sezon de Superliga

Fotbalistul trupei din Arad a recuperat balonul la marginea careului, a fentat un adversar, iar după aceea s-a decis să șuteze la poartă, de la aproximativ 20 de metri. A fost o alegere inspirată din partea acestuia.

Încercarea sa s-a dus direct în vinclul stâng al porții lui Relu Stoian, goalkeeper care nu a avut nicio șansă să oprească balonul din drumul spre plasa porții.

Este al 5-lea gol pe care Rareș Pop îl marchează în tricoul celor de la UTA Arad. Tânărul fotbalist bifează astăzi a 35-a apariție în tricoul „textiliștilor”.

Gigi Becali anunță o schimbare majoră pentru câștigarea titlului: „Gata! Nu mai fac greșeala asta”

GSP, insider la războiul negocierilor pentru stadionul din Ghencea: CSA Steaua a solicitat bilet la ordin de 1.000.000 de euro. Ce contra-propunere, care să fie semnată la notar, a făcut FCSB!

Londra nevralgică » 3 momente care au umbrit Wembley-ul, în seara în care britanicii erau datori cu reparația morală

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring