FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Răzdan Oaidă s-a accidentat în amicalul FCSB - Karlsruher SC

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 ianuarie 2020 16:57

Răzvan Oaidă (21 de ani) s-a accidentat în prima repriză a meciului dintre FCSB și Karlsruher SC, ocupanta locului 15 din a doua ligă germană, la scorul de 0-0. Vicecampioana României s-a impus cu 1-0, printr-un gol marcat de Florinel Coman.

Mai erau 6 minute din prima repriză când Oaidă a ridicat mâna, semn că nu mai poate continua. S-a așezat pe teren și a cerut intervenția echipei medicale a FCSB-ului. Mijlocașul a acuzat dureri la glezna piciorului drept. Fotbalistul fusese lovit de un adversar într-un duel petrecut câteva minute mai devreme. Imediat i s-a pus gheață pentru că se umflase. Internaționalul U21 a fost înlocuit cu Ovidiu Popescu.

FCSB, două amicale rămase

FCSB mai are programate două teste în această iarnă, pe 20 și 22 ianuarie, cu Lokomotiv Moscova și Jeonbuk Hyundai. În primul meci al stagiului de pregătire din Marbella, vicecampioana României a cedat în fața elvețienilor de la FC Basel, scor 0-1.

VIDEO // Cantonament FCSB » Interviuri cu suporterii înaintea partidei amicale: „Chipciu e un trădăor!”

Vezi și:

Guardiola, Spalletti, Becali » Gigi riscă titlul pentru un experiment tactic!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Tragedie în fotbalul românesc! Jucătorul din Liga a 2-a a murit înecat în râul Olt
Liga 2

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring