FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - ACS POLI TIMIȘOARA 1-0

Rică Neaga, scandalizat la debutul ca antrenor: "Dacă trebuie să rămână alții în Liga 1, noi ne retragem!"

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 aprilie 2018 22:58

Adrian Neaga a debutat cu o înfrângere pe banca lui ACS Poli Timișoara în deplasarea de la Dinamo, scor 0-1. Unicul gol al partidei a fost marcat în ultimul sfert de oră de Robert Moldoveanu dintr-o poziție clară de ofsaid nesemnalizată de tușierul Vlad Bârleanu.

"Țin să-mi felicit echipa pentru jocul prestat. Dacă trebuie să rămână altă echipă în Liga 1, atunci noi ne retragem și îi lăsăm pe alții să joace. Nu se poate așa ceva! Mai grav e că la finalul meciului nu te bagă nimeni în seamă.

Trebuie să fii orb să nu vezi un asemenea ofsaid. Am avut și penalty. Cum pot eu să le zic băieților că au jucat foarte bine, dar brigada de arbitri le-a refuzat acest punct? Jocul prestat azi ne-a dat încredere că ne putem salva", a declarat Rică Neaga la TV Telekom Sport.

clasament play out

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!