FOTBAL  »  Superliga  »  LIGA 1

Steliştii au motive de satisfacţie: Dorinel Popa a revenit la antrenamente

Dorinel Popa a revenit la antrenamentele Stelei

Articol de - Publicat vineri, 18 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 18 noiembrie 2011 12:03

La antrenamentul de astăzi de la Buftea a participat şi Dorinel Popa, revenit după operaţia de menisc. Elev al lui Ilie Stan şi la Victoria Brăneşti, jucătorul de 23 de ani a pierdut două luni din cauza accidentării.

Revenirea sa este o veste bună pentru tehnician, întrucît, pe lîngă poziţia de mijlocaş dreapta şi central, Popa poate evolua şi ca fundaş dreapta. Acolo unde au apărut tot felul de probleme pentru roş-albaştri. Emeghara şi Martinovici nu au rupt gura tîrgului, chiar dacă ultimul a avut şi prestaţii motivatoare pentru echipă şi, mai ales, pentru fani. Iar soluţia a treia, Gabi Matei, va mai fi indisponibil cîteva luni din cauza unei accidentări.

Dorinel Popa a bifat doar 96 de minute în tricoul Stelei în acest sezon: 6 minute într-un meci de campionat, în prima rundă, cu Voinţa Sibiu (1-1), şi a fost integralist în Cupă, cu Sănătatea Cluj, cînd a dat un gol şi două pase decisive.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”