FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - CSMS IAŞI

VIDEO+FOTO Executaţi » Puştii lui Gică Hagi au fost descălţaţi la startul returului, 0-3 cu CSMS Iaşi

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 februarie 2015 00:00 / Actualizat vineri, 20 februarie 2015 20:52

CSMS Iaşi s-a impus categoric astăzi în faţa Viitorului, scor 3-0, bifînd doar cel de-al treilea succes în acest sezon.
Gazdele au avut iniţiativă în debutul partidei, cînd Tănase a ratat o ocazie rarisimă. La acea acţiune, mijlocaşul Viitorului l-a accidentat pe portarul Iaşiului, Grahovac fiind înlocuit cu Caparco. Moldovenii au trecut la conducerea partidei, iar Ciucur a reuşit să deschidă scorul în minutul 25, după o fază la care a ridiculizat apărarea adversă. (VIDEO)

Vezi desfăşurarea liveTEXT a partidei

În prelungirile primei reprize, au majorat diferenţa de scor prin Plămadă, după o nouă bîlbîială în careul advers. (VIDEO) (VIDEO)

Echipele de start:

Viitorul: Buzbuchi - Cr. Manea, Mitrea, Puţanu, Sava - C. Munteanu, Daminuţă - Mitriţă, Benzar, Tănase - Bonilla
Rezerve: Albuţ, Mamele, Gavra, S. Pană, Nedelcu, Nicoliţă, Henrique

Iaşi: Grahovac - Mihalache, Plămadă, Mitic, Voicu - Enescu, Ciucur - Onduku, Bole, Ţigănaşu - Golubovici
Rezerve: Caparco, Bosoi, Boiciuc, L. Mihai, Markovici, Coşereanu, Moisi

În această iarnă, echipa condusă de Gheorghe Hagi a reuşit cîteva transferuri de senzaţie, printre care Pîrvulescu sau Bănel Nicoliţă. La Viitorul au mai veni şi Cătălin Munteanu, Albuţ, Henrique şi Olinga.

Şi CSMS Iaşi a transferat în această iarnă: Ciucă, Markovici, A. Enescu, Braga, Golubovici şi Boiciuc fiind jucătorii aduşi la formaţia moldoveană.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Femeia care l-a adus la disperare pe Gigi Becali, încătușată în București: „Se manifesta într-un mod agresiv”
Episod de pomină în cantonamentul echipei de Liga 1: „Săream pe balcon și luam prăjituri. Să vă spun cum păcălea cântarul”
Răsturnare de situație cu transferul anunțat de FCSB! Gigi Becali oferă doar jumătate din suma cerută

Presa din Grecia a rezumat într-un SINGUR cuvânt eșecul lui PAOK cu FCSB din Europa League și a numit omul meciului

Așa se fac schimbările la FCSB! Imagini fabuloase cu Gigi Becali și Mihai Stoica surprinse de reporterul GSP