FOTBAL  »  Superliga  »  MLS

VIDEO + FOTO Imaginea zilei vine din MLS! Arbitrul care a terminat un meci înghețat din cap până în picioare

Articol de GSP - Publicat marti, 05 martie 2019 19:02

MLS a început o nouă ediție cu un meci jucat la "Polul Nord". Portland Timbers - Colorado Rapids a doborât recordul pentru cea mai scăzută temperatură din istoria campionatului american, 18 grade Fahrenheit (-7,7 Celsius).

Cei 12.707 fani care au îndurat gerul pe Dick's Sporting Goods Park au asistat la un adevărat spectacol pe ninsoare, cu șase goluri (3-3).

Mai rău a fost pentru arbitrul canadian Drew Fischer, înghețat din cap până în picioare.

Acest meci a intrat în istorie ca fiind meciul care s-a jucat la cea mai scăzută temperatură din istoria MLS.

Așa cum era de așteptat, vizibilitatea din timpul meciului a fost foarte scăzută și au existat pauze frecvente pentru a se curăța suprafața de joc.

arbitru

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!