FOTBAL  »  Superliga  »  VOINŢA SIBIU - RAPID 0-1

VIDEO Podul minciunilor » Rapid a cîştigat cu noroc la Sibiu

Articol de - Publicat luni, 03 octombrie 2011 00:00 / Actualizat luni, 03 octombrie 2011 09:57

Rapid a cîştigat cu noroc la Sibiu un meci în care doar publicul a fost la înălţime. Cifrele jocului dovedesc că Voinţa a fost aseară peste giuleşteni

Vezi AICI rezumatul MECIULUI Voinţa-Rapid 0-1

"Si-bi-u'!", "Si-bi-u'!", vuieşte arena din fosta capitală culturală europeană. Dar publicul e prea mare pentru o echipă aşa de mică şi o copleşeşte. Ce bun a fost Bunea cu Rapidul! Mijlocaşul gazdelor s-a prăvălit peste Roman în careu, penalty şi gol Deac (12)! La dosarul cu gesturi de amator a contribuit şi căpitanul gazdelor. Grigore al Sibiului a dat nonşalant pe lîngă minge, iar Teixeira, scăpat singur spre poartă, şi-a bătut joc de fază (18). Rapid oboseşte şi iese definitiv din joc după ocazia lui Deac (37).

Coman vs. Coman
Repriza a doua a avut puternic accent ardelenesc. S-a jucat doar la poarta lui Coman. Ocaziile lui Bunea şi Cornel Coman, în două rînduri, au săpat riduri pe chipul lui Lucescu jr. Cînd "nouarul" sibian a înscris, de la margine s-a arătat ofsaid.

VEZI CAPTURA CU FAZA LA CARE S-A SEMNALIZAT OFSAID

"Si-bi-u'!", "Si-bi-u'!", au mai încearcat o dată tribunele. Jucătorii lui Pelici tot n-au priceput nimic. Cu toată poarta în faţă, Martinescu a simţit cum genunchii i se înmoaie şi s-a lăsat pe spate în momentul cînd ar fi putut restabili un egal corect.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”