FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Vine perla Bulgariei? » Steaua îl vrea pe Popov!

Articol de - Publicat marti, 22 iunie 2010 00:00

Piţurcă a pus ochii pe cel mai talentat puşti de la sud de Dunăre, atacantul Ivelin Popov, care la doar 22 de ani e titular în "naţională".

Fostul selecţioner are gînduri mari cu Steaua şi plănuieşte o lovitură importantă pe piaţa transferurilor. E vorba de cel mai bun produs al fotbalului bulgar din ultimii ani, atacantul Ivelin Popov, de la Litex Loveci, în vîrstă de doar 22 de ani.

Chiar dacă e foarte tînăr, Popov e deja titular în echipa naţională de seniori a Bulgariei pentru care a bifat 15 meciuri şi a marcat de 3 ori, ultima dată cînd a înscris fiind acum o lună, în amicalul Belgia - Bulgaria 2-1.

Marea problemă în calea realizării transferului e însă preţul stabilit de cei de la Litex. 3 milioane de euro e suma pe care o vor şefii campioanei en titre din Bulgaria, în timp ce Steaua ar da maximum un milion. În sezonul trecut, Popov a jucat 18 meciuri pentru Litex şi a înscris 7 goluri.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”