FOTBAL  »  LIGA 2  »  CSC ȘELIMBĂR - FC BUZĂU

Emoții la CSC Șelimbăr - FC Buzău » Jucător scos cu ambulanța de pe gazon după ce a încasat o lovitură la nivelul capului

Ambulanța l-a scos pe Keita de pe gazon // foto: captură DigiSport +5   FOTO
Ambulanța l-a scos pe Keita de pe gazon // foto: captură DigiSport

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 noiembrie 2021 11:56 / Actualizat duminica, 21 noiembrie 2021 12:32

Modibo Keita (22 de ani), titular în meciul dintre CSC Șelimbăr și FC Buzău, a fost scos de pe teren cu ambulanța în minutul 24 după ce a fost lovit în cap de Blaise Yameogo (27).

Scene îngrijorătoare la Avrig, în primul meci al zilei din Liga 2. În minutul 20, Modibo Keita, mijlocaș la FC Buzău, s-a lovit cap în cap cu Blaise Yameogo, atacantul gazdelor. Mijlocașul din Mali a rămas întins pe gazon, zvârcolindu-se de durere.

Accidentarea lui Modibo Keita în CSC Șelimbăr - FC Buzău // foto: captură DigiSport
+1 FOTO

Modibo Keita, scos cu ambulanța de pe teren în CSC Șelimbăr - FC Buzău

Timp de câteva minute medicii i-au acordat îngrijiri pe suprafața de joc, iar apoi ambulanța a intrat pe gazon și a transportat jucătorul în afara terenului. După câteva minute în care jucătorul a fost tratat în ambulanță, un echipaj SMURD și-a făcut apariția la fața locului. Jucătorul a fost transportat la spital abia în minutul 45 al întâlnirii, potrivit comentatorului DigiSport.

Înlocuirea lui Keita a avut loc în minutul 24, locul acestuia fiind luat de Alin Manea.

În momentul ciocnirii dintre cei doi fotbaliști, FC Buzău conducea cu 1-0 grație unui gol înscris în minutul 15 de Chică-Roșă. Atacantul oaspeților a protejat excelent mingea în fața lui Messie și a finalizat cu sânge rece.

LIGA 2, etapa #14 » Universitatea Cluj, victorie în Ghencea cu CSA Steaua » Cum arată clasamentul
ETAPA #14

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring