FOTBAL  »  LIGA 2  »  UTA - MAKO 2-1

Severineanul Tobă aduce victoria UTA-ei la Mako

Georgian Toba,UTA,amical,arad

Articol de - Publicat marti, 16 februarie 2010 00:00

Trupa lui Ionuţ Popa a dispus în această seară cu 2-1 de formaţia maghiară din Mako (liga 3).

Claudiu Drăgan şi Dorin Mihuţ au revenit în efectivul arădean, după cîteva zile de absenţă provocate de probleme medicale.

Apărătorul Pascariu a deschis scorul în minutul 20, dar gazdele au echilibrat scorul. Victoria a venit din bocancul lui Georgian Tobă (foto), servit ideal de golgeterul Paul Batin.

Sfîrşitul meciului l-a prins în teren, preţ de cîteva minute, şi pe Roland Nagy, "locotenentul" lui Ionuţ Popa de pe banca tehnică utistă.

UTA a jucat cu Bălgrădean – Mihuţ, Pascariu, Manea, Buican – Nădăban, Drida, Chindriş, Tobă – Mitu – Batin. Pe parcursul actului secund au mai intrat Bujor – Apostol, Ţucudean, Roman, Pecarov, Purece, Copil, Ştreangă, Drăgan, R. Nagy.

Joi, arădenii primesc vizita Arieşului Turda, acolo unde evoluează mai mulţi ex-utişti - Fritea, Bier, Văsîie, Hardău.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Mutare surpriză pe piața media! Florin Răducioiu a semnat și schimbă televiziunea!