FOTBAL  »  LIGA 2  »  ASA TÂRGU MUREȘ

Start în liga secundă: ASA Târgu Mureș a câștigat primul meci al sezonului, 2-1 cu Știința Miroslava » Programul complet al etapei

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 august 2017 20:12

ASA Târgu Mureș a câștigat primul meci al sezonului din liga secundă, învingând-o pe Știința Miroslava, scor 2-1.

Ardelenii au deschis scorul prin Licu, în minutul 15, însă oaspeții au egalat în minutul 40, prin Căinari.

Vicecampioana din 2015 a marcat golul victoriei în minutul 80, prin Muntean, echipa care în ultimele trei sezoane a evoluat în Liga 1 obținând astfel prima victorie de când a retrogradat.

ASA Târgu Mureş: Fl. Iacob - R. Băjan, C. Ene, Fl. Ilie, D. Panait - P. Iacob, Candrea (cpt.)(Mijokovic 89'), D. Muntean - Licu, Boiciuc (Schieb 67'), Petriş (Al. Stoica 46')
Rezerve neutilizate: Moga - Chertes, C. Sîrbu, Petra
Antrenor: Laszlo Balint

Ştiinţa Miroslava: R. Avram - Cerneuţanu, Mateciuc, Tăcuţanu, G. Maxim (cpt.) - Săriţanu (Andr. Chindriş 57'), Corban (Nemţanu 71') - Căinari, Izmană, Taciuc (Viorică 60') - Al. Marin

Programul integral al sezonului

Mutare de ultimă oră! Florentino Perez a anunțat cine semnează cu Real Madrid, imediat după finala Champions League
Liga Campionilor

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring