FOTBAL  »  NATIONALA  »  ANGLIA U21 - ROMÂNIA U21 2-4

ANGLIA - ROMÂNIA 2-4 // VIDEO Florinel Coman, eroul de la Cesena: „Nu am trăit niciodată așa ceva!”

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 iunie 2019 21:19

România U21 a obținut o victorie istorică în fața Angliei U21, scor 4-2. Florinel Coman (21 de ani), atacantul celor de la FCSB, a fost omul care a decis partida cu o „dublă”.

Florinel Coman, introdus în minutul 63 în locul lui Andrei Ivan, a obținut o lovitură de la 11 metri și a marcat în prelungiri.

„A fost un meci cu o intensitate foarte mare. Mă bucur că am reușit să ieșim cu capul sus. Am simțit că suntem împinși de la spate de fani. Nu am trăit niciodată așa ceva.

Rezultatul este cel mai important. Am muncit cu toții și a venit timpul să fim răsplătiți. Ne gândim la meciul cu Franța. Ne bucurăm astăzi, iar de mâine ne pregătim pentru ultimul meci”, a declarat Florinel Coman.

• Anglia - ROMÂNIA 2-4 Detalii AICI
  • 22:00 - Franța - Croația (Serravalle, San Marino)

Luni, 24 iunie

• 22:00 - Franța - ROMÂNIA (Cesena)
  • 22:00 - Anglia - Croația (Serravalle, San Marino)

Vezi și:

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Momente speciale create de fanii „tricolori”: „Cesena e un colț de București”

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!