FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA-GRECIA, MARŢI, 21:30, TVR1, LIVETEXT GSP.RO ŞI M.GSP.RO, COMENTAT LA RADIO GSP

FOTO Naţionala s-a antrenat în Austria. 7 schimbări în echipa care întîlneşte Grecia marţi seară

Antrenament România, în Austria +7   FOTO
Antrenament România, în Austria

Articol de , - Publicat duminica, 13 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat luni, 14 noiembrie 2011 08:41

Tricolorii au ajuns în Austria în această după-amiază şi la 18.30 au susţinut un antrenament, penultimul înaintea jocului cu Grecia, de marţi.

Luni la prînz va fi ultima şedinţă de pregătire a echipei naţionale pentru ca a doua zi să se desfăşoare la Altach, în Austria, partida amicală contra fostei campioane a Europei, naţionala Greciei, de la 21:30, în direct la TVR1.

VEZI MAI JOS GALERIA FOTO DE LA ANTRENAMENT

Spre deosebire de întîlnirea cu Belgia, scor final 1-2, selecţionerul Victor Piţurcă propune o formulă cu 7 noutăţi:, Silviu Lung, Găman, Papp, Ştefan Radu, Torje, Mazilu şi Cr Tănase.

Echipa probabilă a României:
Silviu Lung - Papp, Găman, Dorin Goian, Ştefan Radu - Cociş, Pintilii, Lazăr - Torje, Mazilu, Tănase

Echipa folosită cu Belgia (1-2):
Tătăruşanu - Lunchin, Chiricheş, Goian, Raţ - Cociş, Pintilii, Lazăr - Varga, Stancu, Niculae

Iniţial, selecţionerul ar fi vrut să-l trimită pe teren din primul minut pe Ionuţ Neagu, 22 de ani, care ar fi fost singurul debutant. Înalt de 1,74 metri şi cu o greutate de 66 de kilograme, Neagu are 62 de partide în Liga1 cu Oţelul, în care a marcat un gol. Pînă la urmă acesta va intra, cel mai probabil, pe parcursul meciului.

Echipa naţională s-a cazat la Seehotel am Kaiserstrand din Lochau, pe malul lacului Boden. Plecarea din Belgia s-a făcut cu avionul, iar sosirea a avut loc  în Elveţia, la Altenreich, unde tricolorii au aterizat şi pentru Euro 2008. Restul drumului s-a făcut cu autocarul.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”