FOTBAL  »  NATIONALA  »  EURO U21

FOTO Penalty în Germania U21 - România U21! Fotoreporterul GSP a surprins exact momentul

În minutul 74 al meciului Germania - România, la scorul de 0-0, nemții au ratat un penalty prin Lukas Nmecha (22 de ani, atacant). +3   FOTO

Articol de - Publicat marti, 30 martie 2021 20:00 / Actualizat marti, 30 martie 2021 21:13

România a fost eliminată de la Euro, după 0-0 cu Germania: cronica + clasamentul grupei, AICI

Germania U21 a executat o fază fixă periculoasă, din marginea careului mare. Trasorul lui Berisha a fost blocat de Răzvan Oaidă, cu brațul drept depărtat de corp însă.

Momentul este surprins excelent de Raed Krishan, fotoreporterul GSP aflat la Budapesta.

„Centralul” Guillermo Cuadra Fernandez a fost pe fază si a dictat lovitură de pedeapsă pentru reprezentativa lui Stefan Kuntz. Doar că Nmecha i-a „iertat” pe „tricolori”, executând în stâlpul din stânga lui Vlad.