Comentarii (41)
aurelianionut
aurelianionut  •  18 Iulie 2021, 12:58

Totul a inceput cu VAR.Pai in loc de VAR,n-ar fi fost mai bine sa se puna accent si mai mult pe pregatirea arbitrilor?VAR-ul,dupa parerea mea,e o porcarie,se opresc fazele,jucatorii sunt incalziti,apoi trebuie sa astepte..un intreg talmes-balmes.Apoi,arbitrul ce naiba de rol mai are?Nu mai bine sa puneti o drona arbitru?Sa dea cu socuri electrice in aia care faulteaza sau sunt in offside?:)))Totul se face pentru spatiul alocat reclamelor,acum,te uiti la un meci cu prietenii,dai tare sonorul si brusc,apare o reclama monstruoasa la dejectiile numite pariuri sportive.Se vede clar ca asta nu mai e fotbal,devine incet-incet o mare corporatie la nivel planetar,una in care suporterul conteaza doar cand plateste biletul.Tot aud ..suporterul conteaza,fara el nu e fotbal:))))hai *** ***..daca el conteaza atat de mult..de ce nu-l intrebati si pe el:))))))))Stiti voi,ca la alegeri...vino,voteaza,fac totul pentru tine.Apoi,cand vrei sa vezi primarele,sa zicem,nu tata,audienta:))))ore-ntregi,zile,saptamani:))))

danut1971
danut1971  •  18 Iulie 2021, 12:24

o magarie ca cea propusa de usristi sa nu mai hranesti porcii cu resturi alimentare

sibelius
sibelius  •  18 Iulie 2021, 11:36
Postat de dragdim pe 18 Iulie 2021, 08:42

Aberant! Un meci de fotbal american durează o ora pe cronometru, in realitate durează peste 3 ore. Numai niște *** puteau sa propună asemenea regula in fotbal. Dacă tot batem out-ul cu piciorul, hai sa punem portarii sa apere cu fața, e mai spectaculos ! E simplu, toate federațiile trebuie sa se dezafilieze de la FIFA, pentru ca ăștia vor sa distrugă acest sport din dorința de a face și mai mulți bani.

Deci mai bine 90 de minute in care se tavalesc pe jos, trec doua minute pana bate un corner/out/ out de poarta, 3 minute pana se face un zid sau o schimbare decat 60 de minute de timp efectiv.

adrianciprian
adrianciprian  •  18 Iulie 2021, 10:25
Postat de stranger55 pe 18 Iulie 2021, 08:30

Se opreste cronometrul si când se tavalesc "accidentatii" câte 2-3 minute pe jos?

Da

muzzi
muzzi  •  18 Iulie 2021, 10:17

primele doua ar fi bune,intr-adevar! daca ai 30 de minute efectiv si fara trageri de timp, ca se opreste cronometrul!cronometrul sa se opreasca de cate ori fluiera arbitrul!

te crezi la basket :))))))

Deja se fac acele pauze pt.hidratări,acestea sînt folosite de televiziuni pt publicitate, așa că nu e mare schimbare.

parang
parang  •  18 Iulie 2021, 07:37

Oricum nu se joacă mai mult de 50-60 de minute EFECTIV.Cartonasul galben,egal suspendare temporară, așa și așa (ca la rugbi),aut-ul cu piciorul (ca la fotbal in sală)..Da,nu e nimic nou,dar s-ar putea să fie un pic mai spectaculos și-n orice caz s-ar mai disciplina jucătorii...Dar ce facem cu "albitlii" care,intenționat sau nu,greșesc grav???!!!???Că unul ca și coltescu sau isvan strică jocul,stabilesc ierarhii și n-au nici o treabă! Cel mai nou exemplu este vechiul coltescu ,cel care "n-a văzut " in minutul TREI!!! un penalty clar ca lumina zilei!!!!!