INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ZENIT ST. PETERSBURG

A aruncat Zenit degeaba cu milioanele? » Debut dezastruos pentru Hulk şi Witsel

Articol de GSP - Publicat vineri, 14 septembrie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 14 septembrie 2012 21:13

Hulk şi Axel Witsel n-au avut parte de un debut prea fericit la Zenit, echipa lor cedînd în faţa lui Terek Groznîi, scor 0-2.

O investiţie de o sută de milioane de euro nu îţi garantează succesul. Zenit a cheltuit o sumă fabuloasă pe Hulk şi Witsel, dar cei doi au dezamăgit la prima apariţie în tricoul alb-albastru.

Astăzi, la pauză cu Terek Groznîi scorul era 0-0, aşa că Hulk a fost introdus pe teren. Mutarea n-a avut însă efectul scontat, aşa că Witsel a intrat şi el pentru ultimele 20 de minute.

De acolo s-a rupt însă filmul pentru Zenit. Terek a preluat frîiele şi a dominat copios ultimul sfert de oră al meciului. Aflaţi în permanenţă în careul advers, oaspeţii au reuşit să deschidă scorul în minutul 86 prin Almeida, diferenţa majorîndu-se în al treilea minut de prelungiri, după golul lui Lebedenko.

Hulk a fost invizibil pe toată durata reprizei, în timp ce Witsel s-a bazut, dar fără să impresioneze. Terek este pe val în campionatul Rusiei, ajungînd la 5 victorii consecutive, ultimele patru fiind obţinute în faţa forţelor Rubin Kazan, Spartak Moscova, Dinamo Moscova şi Zenit.

Ofertat să semneze cu noua echipă, Ionuț Radu a rămas șocat când a aflat cine îl va antrena!
Adrian Mititelu a anunțat noua destinație a lui Juan Bauza, la 3 săptămâni de când garanta împrumutul „decarului” la CFR Cluj:  „Vineri finalizăm actele”
Adrian Mititelu a anunțat noua destinație a lui Juan Bauza, la 3 săptămâni de când garanta împrumutul „decarului” la CFR Cluj: „Vineri finalizăm actele”
Panduru, ironii aspre după ce l-a văzut pe Marius Ștefănescu în FCSB - Corvinul: „Pentru ce i-au dat premiul?” » Becali îl contrazice

„Să fie RĂZBOI!” » Gigi Becali a început să țipe în fața Palatului: „Luni merg cu Rotaru la Burleanu. La școala de securiști le face injecții în cap să creadă că sunt stăpâni!”