INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGUE 1

Adrian Ursea, antrenorul momentului în Ligue 1! Serie fantastică pentru Nice

Nice, echipa antrenată de românul Adrian Ursea (53 de ani), a învins-o în runda cu numărul 31 din Ligue 1 pe Nantes, în deplasare, scor 2-1.

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 aprilie 2021 18:50 / Actualizat duminica, 04 aprilie 2021 19:03

Astfel, Nice confirmă perioada excelentă prin care trece. Înainte de pauza provocată de meciurile internaționale, trupa lui Ursea obținea o victorie uriașă, 3-0 vs. Marseille. În acest moment, echipa din sud-estul Franței este cea mai în formă grupare din Ligue 1, cu 4 victorii și un egal obținute în ultimele 5 etape!

Nantes - Nice 1-2. Echipa lui Adrian Ursea, de neoprit în Ligue 1

• '11: Dolberg a deschis scorul pentru Nice din penalty. Mingea a lovit și stâlpul din stânga înainte, Lafont nu a putut interveni.
  • '29: Același Dolberg majora diferența pe „Stade de la Beaujoire”, profitând de respingerea portarului la „capul” trimis de Ulien Thuram din apropiere.
  • '32: Scorul final a fost stabilit tot în prima repriză. Abdoulaye Toure a marcat în urma unui corner și le-a dat speranțe false gazdelor, care nu au mai revenit în partea a doua.

10este locul ocupat de Nice în campionat (42 de puncte)

VIDEO. Golurile 99 și 100 reușite de Kylian Mbappe în Ligue 1

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Ladislau Boloni, victoria sezonului în Grecia! Panathinaikos a umilit-o pe PAOK și e aproape de podium

Violență extremă! Bernard Tapie, fostul președinte al lui Marseille, sechestrat, bătut și jefuit în propria casă!

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga