INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

Ce note au primit Mihăilă și Răzvan Marin după Atalanta - Cagliari: „O combinație între puțin și nimic”

Valentin Mihăilă
Valentin Mihăilă Foto: Imago

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 februarie 2022 17:33 / Actualizat duminica, 06 februarie 2022 17:55

Valentin Mihăilă (22 de ani), noul jucător al celor de la Atalanta, și-a făcut astăzi debutul pentru echipa din Bergamo în înfrângerea de pe teren propiu, 1-2, cu Cagliari.

Împrumutat în această iarnă de la Parma, Valentin Mihăilă a intrat în minutul 72 al partidei cu Cagliari, la scorul de 2-1 pentru oaspeți, echipă la care Răzvan Marin a jucat din primul minut.

Ce au făcut stranierii în week-end » Băluță, „dublă” de 3 puncte + Victorie pentru Răzvan și Mitriță în derby
LIVEBLOG

Românul a încercat să se facă remarcat, dar nu a putut să-și ajute echipa. Prestația lui nu i-a impresionat pe italieni, care l-au criticat pentru prima evoluție în tricoul Atalantei.

Jurnaliștii de la Tuttomercato l-au notat doar cu 5,5. „În afara jocului. Este greu de judecat după prima apariție, dar este o combinație între puțin și nimic”, l-au caracterizat italienii.

Nici pe jurnaliștii de la Goal nu i-a impresionat Mihăilă, aceștia acordându-i nota 6.

Răzvan Marin, lăudat după Atalanta - Cagliari 1-2

În schimb, celălalt român prezent pe teren, Răzvan Marin, integralist la oaspeți, a fost notat cu nota 6,5 pentru o prestație solidă, lăudată de sursa citată.

„A alergat foarte mult, a pus presiune pe mijlocașii Atalantei. Nu este avantajat de faptul că echipa joacă eminamente defensiv. A pasat foarte bine în adâncime, către Bellanova, pentru golul doi reușit de Cagliari”, au notat italienii.

Citește alte știri din fotbalul internațional:

Presa din Turcia dă de pământ cu Moruțan și Cicâldău: „Trimiteți-i înapoi!”

Incredibil! Un jucător din Olanda a avut nevoie de schimbare după ce a fost accidentat de arbitru: „Este o premieră în istoria fotbalului”