INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGA NAȚIUNILOR

Danemarca - Islanda 2-1. Lovit cu genunchiul în cap, Schmeichel și-a pierdut cunoștința! Ar putea rata meciul Liverpool - Leicester!

Kasper Schmeichel
Kasper Schmeichel foto: Reuters

Articol de - Publicat luni, 16 noiembrie 2020 13:41 / Actualizat luni, 16 noiembrie 2020 13:53

Portarul danez Kasper Schmeichel (34 de ani) n-a putut evita coliziunea cu Gudmundsson și medicii au cerut să fie scos preventiv. Comoționat, Kasper a părăsit însă terenul pe picioare la pauza meciului Danemarca - Islanda 2-1.

Clipe de îngrijorare la Copenhaga, duminică seară, în finalul primei reprize a meciului cu Islanda. Danezul Kasper Schmeichel a rămas knock-out pe gazon, în urma unei coliziuni teribile cu Albert Guðmundsson.

Atacantul oaspeților n-a putut frâna urmărind o minge și l-a izbit cu genunchiul în cap pe portarul lui Leicester. Pentru scurt timp, Schmeichel jr și-a pierdut cunoștința, iar căpitanul Somon Kjær a intrat în alertă când l-a văzut cu ochii închiși, chemând de urgență stafful medical.

Lipsește Schmeichel cu Liverpool?

Din fericire, Kasper și-a revenit imediat și a ieșit pe picioarele lui la pauză. Suferind o comoție, el nu și-a reluat însă locul între buturi în partea secundă, doctorii oprindu-l pe margine. Tomografia pe care urma s-o facă va stabili dacă s-a accidentat la gât sau a rămas numai cu o sperietură. Și managerul Brendan Rodgers așteaptă vești, pentru că „vulpile” înfruntă duminică pe Liverpool.

Președintele UEFA a vorbit despre înființarea Superligii Europene: „Este visul a doi sau trei directori cărora nu le pasă de solidaritate”

Norvegia a strâns un lot de urgență și joacă în Austria. Dar la Oslo e scandal!

Becali, atac indirect la echipa de la care a transferat jucătorul: „Nu s-a mai antrenat așa, a făcut febră” + Fotbalistul care l-a cucerit: „Nici Mbappe nu-l scoate din echipă!”

Programul complet al optimilor de finală de la Euro 2024 » Când se joacă România - Olanda