INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIVERPOOL

Paradoxul pe care The Sun îl anticipează la Liverpool, deși Arne Slot se îndreaptă spre titlu în Premier

Mohamed Salah și Virgil van Dijk ar putea fi două dintre ”victimele” revoluției din vară / Foto: Imago Images
Mohamed Salah și Virgil van Dijk ar putea fi două dintre ”victimele” revoluției din vară / Foto: Imago Images

Articol de - Publicat joi, 13 martie 2025 15:57 / Actualizat joi, 13 martie 2025 15:58

Tabloidul britanic The Sun susține că la Liverpool va avea loc o revoluție la nivelul lotului în această vară.

Vizați ar fi, în primul rând, jucătorii cu care Jurgen Klopp a câștigat Liga Campionilor în 2019, în finala contra lui Tottenham (2-0). În actualul lot mai sunt portarul Alisson, fundașii Trent Alexander-Arnold, Andy Robertson și Virgil Van Dijk, cărora li se adaugă atacantul egiptean Mohamed Salah. De asemenea, pe lista neagră ar mai fi atacantul uruguayan Darwin Nunez, despre care The Sun scrie că „nu are valoare de Liverpool”.

UEFA lămurește: NU prin senzori i-a fost invalidat penalty-ul lui Julian Alvarez!
ATLETICO - REAL MADRID
UEFA lămurește: NU prin senzori i-a fost invalidat penalty-ul lui Julian Alvarez!

Virgil van Dijk: „Nu știu unde voi juca sezonul viitor”

„Împrospătarea liniei de mijloc, sezonul trecut, a fost un succes. Alexis Mac Allister, Ryan Gravenberch și Dominik Szoboszlai au convins în Premier League. Acum ar putea fi necesare acțiuni similare în apărare și atac”, scrie publicația amintită. Trent Alexander-Arnold și Virgil van Dijk sunt la final de contract.

Primul va semna cel mai probabil cu Real Madrid, în timp ce olandezul în vârstă de 33 de ani n-a primit nici acum vreo ofertă de prelungire din partea clubului și a declarat recent că nu știe unde va juca sezonul viitor!

În ceea ce-l privește pe Salah, managerul Arne Slot ar vrea să-l păstreze. Dar clubul și jucătorul nu se înțeleg asupra duratei contractului și a banilor, ceea ce ar putea conduce în final la o despărțire în vară.

The Sun: „Liverpool n-a avut concurență în campionat”

Senzația la Liverpool este că o primenire a lotului este absolut necesară, chiar dacă echipa se îndreaptă spre titlu în Premier League. The Sun scrie că pare un paradox, dar nu este, în condițiile în care cormoranii n-au avut o concurență deosebită în campionat:

„Manchester City e în criză, Arenal e măcinată de accidentări și de indisciplină, actuala echipă a lui Chelsea n-are experiență, iar Manchester United și Tottenham au dispărut fără urmă”.

Jucătorii lui Liverpool au picat cel mai important test: „dubla” cu PSG

Practic, deși au câștigat grupa unică a Ligii, adevăratul test pentru jucătorii lui Arne Slot l-a constituit această „optime” cu PSG. Și l-au picat, confirmând în bună măsură discuțiile care au avut loc în vestiarul parizienilor, în zilele dinaintea returului de pe „Anfield Road”.

Deși fuseseră învinși în prima manșă cu 1-0, francezii se arătaseră șocați de lipsa de calitate a adversarului și erau foarte încrezători că vor întoarce rezultatul în retur și se vor califica mai departe.

Clasamentul la zi în Premier League

Citește și:
Moștenitoarea imperiului Lamborghini a provocat controverse în Italia: „Ce faci, le dai peste nas?”
Stiri extrasport
Moștenitoarea imperiului Lamborghini a provocat controverse în Italia: „Ce faci, le dai peste nas?”
Prinde contur » Imagini la zi cu primul stadion din România care se va inaugura în 2026
Liga 3
Prinde contur » Imagini la zi cu primul stadion din România care se va inaugura în 2026
Dezvăluire-ȘOC » Gigi Becali, TRĂDAT de vărul său: „L-am iubit ca pe un frate, dar din cauza lui ...”
Superliga
Dezvăluire-ȘOC » Gigi Becali, TRĂDAT de vărul său: „L-am iubit ca pe un frate, dar din cauza lui ...”
„Mămăligă, Costel Biju și Therme” » Ce a găsit în România olandezul care i-a marcat pe Frenkie de Jong sau Cody Gakpo
Superliga
„Mămăligă, Costel Biju și Therme” » Ce a găsit în România olandezul care i-a marcat pe Frenkie de Jong sau Cody Gakpo
Investiție reluată în România după 14 ani FOTO
Profit.ro
Investiție reluată în România după 14 ani FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Nu vă spun când mor, dar am alarma programată” » Povestea zguduitoare a unei campioane cu 5 Jocuri Olimpice în palmares, aflată pe moarte: „Mi-am «hackerit» creierul, ca să lupt cu cancerul”

În timp ce Trump posta imagini cu Maduro, în Venezuela se făcea anunțul care poate duce la scenariul din 2003


Comentarii (1)
brujo
brujo  •  13 Martie 2025, 16:33

The sun e o mizerie. Sa citezi din mizeria aia intr-un articol despre Liverpool arata cat de jos sunteti ca si "ziaristi".

Vezi toate comentariile (1)
Comentează