INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  POLONIA

video Gol fabulos al lui Podolski, din propriul teren! Reușita i-a lăsat cu gura căscată pe coechipieri

Gol fabulos al lui Podolski, din propriul teren!

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 noiembrie 2022 22:36 / Actualizat sambata, 05 noiembrie 2022 22:38

Lukas Podolski a reușit un gol fabulos în meciul Pogon Szczecin - Gornik Zabrze, 4-1, în etapa #16 din Polonia.

Atacantul german născut în Polonia, 37 de ani, a marcat în minutul 73 cu un șut din propriul teren, care l-a surprins ieșit pe portarul advers.

Nici colegilor săi nu le-a venit să creadă ce a reușit Poldi:

Retras din naționala Germaniei în martie 2017, campionul mondial joacă la echipa din Zabrze din vara anului trecut, spunând că e visul lui să se retragă de la Gornik, echipa sa favorită din țara natală.

13 goluri și 10 assisturiare Podolski în 43 de meciuri la Gornik

Bucurie fără margini la Manchester City » Haaland a adus victoria la ultima fază + Cum a reacționat Guardiola
Manchester City - Fulham 2-1
Ratare monumentală în CSU Craiova - U Cluj » Cum a trecut Rivaldinho pe lângă deschiderea scorului
CSU Craiova - U Cluj

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring