INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CAMPIONATE

VIDEO AC Milan, relansată în lupta pentru titlu. Rezumate din Serie A

Nocerino a înscris o triplă în meciul cu Parma (foto: daylife.com)

Articol de - Publicat joi, 27 octombrie 2011 00:00 / Actualizat joi, 27 octombrie 2011 14:37

Juventus este principala beneficiară a etapei a IX-a din Serie A. Formaţia torineză a profitat de înfrîngerea suferită de Udinese în deplasarea de la Napoli şi a revenit pe primul loc în clasament.

Un rezultat bun a obţinut şi AC Milan, în timp ce AS Roma a devenit dezamăgirea etapei după ce a pierdut în deplasarea de la Genoa.

Vezi mai jos toate rezumatele video!

Juventus e lider în Italia, după 2-1 cu Fiorentina

Juventus s-a impus marţi seară în meciul de acasă cu Fiorentina, 2-1 şi s-a instalat pe prima poziţie în Serie A.

Bonucci a deschis scorul în minutul 13, după un corner executat excelent de Andrea Pirlo. Fiorentina a revenit prin Stevan Jovetic în minutul 58. Matri a adus victoria formaţiei lui Antonio Conte în minutul 65, după o acţiune a lui Simone Pepe. Vezi AICI rezumatul video!

AC Milan, relansată în lupta pentru titlu după 4-1 cu Parma

AC Milan a făcut spectacol în meciul cu Parma, iar Nocerino a fost one man show. Victoria categorică, 4-1, îi relansează pe diavolii roşii în lupta pentru titlu, gruparea milanează fiind acum la doar două puncte în spatele lui Juventus. Vezi AICI rezumatul video al partidei!

Chivu, la un nou meci slab pentru Inter

Chiar în ziua în care a împlinit 31 de ani, Chivu a jucat slab. A greşit la golul lui Denis şi a comis un penalty. Acelaşi argentinian l-a ratat, iar Inter a scăpat neînvinsă după ce a marcat prin Sneijder. Vezi AICI rezumat!

Fără Mutu, Cesena a scos un punct cu Cagliari

Meciul dintre Cesena şi Cagliari a fost decis de două penalty-uri. Al gazdelor a fost transformat de Candreva, în timp ce pentru oaspeţi a marcat Nene. Mutu nu a jucat în acest meci deoarece este suspendat după cartonaşul roşu încasat în meciul cu Fiorentina. Vezi aici golul lui Cagliari, iar aici cel al Cesenei.

Bologna s-a impus în deplasarea de la Chievo

Bologna s-a impus cu 1-0 în deplasarea de la Chievo, unicul gol al partidei fiind marcat de Acquafresca în minutul 53. Vezi aici reuşita!

AS Roma nu se regăseşte şi pierde şi la Genoa

După ce a pierdut derby-ul cu Lazio, AS Roma a mai bifat o înfrîngere în Serie A. Coechipierii lui Bogdan Lobonţ au fost învinşi cu 1-0 după ce au practicat un joc foarte modest. Jankovic şi Kucka au marcat pentru gazde, iar Borini a înscris pentru Roma. Accidentat, Lobobţ nu a fost convocat pentru această partidă. Vezi aici rezumatul!

Lazio, doar un punct cu Catania!

Cu Ştefan Radu integralist, Lazio nu a obţinut decît un punct în meciul cu Catania. Klose a deschis scorul, însă Bergessio a egalat în repriza secundă. Vezi aici rezumatul!

Torje nu mai e lider! Udinese a pierdut cu 2-0 meciul cu Napoli

Înfrîngere amară pentru Udinese în deplasarea de la Napoli. Echipa lui Gabriel Torje a pierdut cu 2-0 şi a fost nevoită să îi cedeze lui Juventus fotoliul de lider din Serie A. Golurile meciului au fost marcate în prima repriză de Lavezzi (minutul 20) şi Maggio (minutul 44). Vezi AICI rezumatul VIDEO al partidei.

Novara şi Siena au terminat la egalitate

Egal echitabil între Novara şi Siena. Pentru gazde a marcat Gemiti (VIDEO), în timp ce golul Sienei a fost reuşit de Calaio (VIDEO).

Astăzi se joacă meciul Palermo - Lecce, iar clasamentul din Serie A poate fi consultat aici.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gigi Becali a anunțat echipa de start pentru derby-ul cu Rapid și a avut un derapaj la adresa lui Șumudică: „S-o ia la căpățână! Mi-o fi frică de marele specialist”
Leo Messi, încredere totală într-o româncă! I-a dat pe mână tot imperiul lui imobiliar: „Lucrăm de peste 12 ani” » Vânzări de 530 de milioane de euro!
Fosta soție a lui Claudiu Niculescu a făcut senzație în tribune la Rapid - Farul! A atras toate privirile: „Sunt cu ochii pe David”

„Înotam, iar bătăile inimii răsunau ca un motor surd: eu sunt, eu sunt, eu sunt” » Povestea răscolitoare a scriitoarei Sylvia Plath și a singurului ei sprijin într-o luptă teribilă: „Abia îmi țin capul deasupra apei”