INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO FC Barcelona s-a chinuit cu Real Sociedad: speriaţi de pisica neagră

Pisica neagră a traversat terenul în plin joc

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 februarie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 05 februarie 2012 12:20

FC Barcelona a tremurat la propriu şi la figurat pînă să se vadă învingătoare în partida cu Real Sociedad. Puştiul Tello a dechis scorul în minutul 8, avantajul l-a dublat Messi (72), căruia i-a replicat repede mexicanul Vela (73). Cum şi Real Madrid a cîştigat, 1-0 în deplasare cu Getafe (Sergio Ramos 18), catalanii au rămas la 7 puncte în spatele madrilenilor.

Vezi mai jos un rezumat al meciului Barcelona - Sociedad.

Partida contra formaţiei din San Sebastian este a doua consecutivă în care trupa lui Guardiola primeşte gol acasă, după cea cu Betis Sevilla (4-2). Anterior, în precedentele 9 partide de pe ”Camp Nou” în La Liga apărarea nu cedase deloc.

Momentul aparte al duelului de sîmbătă noapte s-a consumat în minutul 36. Atunci, pe gazon a pătruns o pisică neagră. Foarte curajoasă, felina a intrat în zona oaspeţilor şi a traversat în mare viteză terenul, de-a lungul, spre deliciul spectatorilor, înainte de a părăsi suprafaţa de joc fără a fi perturbată de absolut nimic.

Vezi mai jos momentul cu vizita pisicii negre pe ”Camp Nou”.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ce pensie are Ilie Năstase, după recalculare: „Nici mai mult, nici mai puțin!”
Tenis
Dinamo încearcă să dea lovitura cu doi internaționali români » Unul e format de Hagi, altul a debutat și la prima reprezentativă

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”