INTERNATIONAL  »  CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2022 - STIRI  »  ȚĂRILE DE JOS - ARGENTINA

Faza de PlayStation care a năucit-o pe Argentina » Nimeni nu se aștepta la asta

Weghorst a egalat la 2 în Țările de Jos - Argentina // foto: Guliver/gettyimages +4   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 09 decembrie 2022 23:14 / Actualizat vineri, 09 decembrie 2022 23:51

Părea că Argentina este câștigătoare împotriva Țărilor de Jos, dar o schemă incredibilă, executată la perfecție de olandezi, a dus meciul din sferturile Campionatului Mondial în prelungiri!

Minutul 90+11 al sfertului Țările de Jos - Argentina. „Pumele” conduceau, 2-1, olandezii erau în căutarea golului care să ducă meciul în prelungiri.

Cele mai tari glume după ce Croația a făcut pachet Brazilia și a trimis-o acasă
CROAȚIA

Faza de PlayStation care a năucit-o pe Argentina în sfertul de la Campionatul Mondial

În al zecelea minut al prelungirilor, Otamendi faultase la marginea careului, iar Teun Koopmeiners a „confiscat” mingea. Toată lumea se aștepta la șut, un argentinian s-a pus pe jos în spatele zidului, dar Koopmeiners a avut alte planuri.

A pasat către Weghorst, pe lângă zid. Vârful de 1,97 metri a preluat de lângă Enzo Fernandez, pe care l-a dărâmat, și l-a învins pe Emiliano Martinez cu un șut plasat. Gol nesperat, s-a ajuns la prelungiri!

Koopmeiners pasează pe lângă zid
Weghorst preia în spatele zidului
Weghorst îl dă la o parte pe Enzo Fernandez și șutează
Mingea intră în plasă, spre disperarea „pumelor”
Olandezii sărbătoresc golul

Mai multe știri de la Campionatul Mondial:

Ianis Hagi, Gary Lineker și Andy Murray au reacționat la unison, după faza de la Mondial: „Cum reușește Messi rahaturile astea?”

„Șugubăț mic” » MM Stoica n-are milă de Neymar, eliminat de la Mondial fără să execute penalty cu Croația: „Bate cu Chateauroux. Dacă-l lasă Mbappé”

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring