INTERNATIONAL  »  CM 2010  »  

Evoluţia primului "11" » Nigeria

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 iunie 2010 00:00

01.06.2008
Nigeria - Africa de Sud 2-0
Enyeama - Mohamed, Nwaneri, Yobo, Taiwo - Yussuf - Utaka, K. Uche, Mikel, I. Uche - Yakubu

06.09.2008

Africa de Sud - Nigeria 0-1
Aiyenugba - Odiah, Nwaneri, Shittu, Taiwo - Yussuf, Olafinjana - K. Uche - Utaka, Yakubu, I. Uche

20.06.2009

Tunisia - Nigeria 0-0
Enyeama - Adefemi, Yobo, Adeleye, Taiwo - Yussuf, Olafinjana - Odemwingie, K. Uche, I. Uche - Obinna

11.10.2009
Nigeria - Mozambic 1-0
Enyeama - Mohamed, Nwaneri, Yobo, Echiejile - Yussuf, Olafinjana - Odemwingie, Oluwafemi, Enerama - Yakubu

14.11.2009
Kenya - Nigeria 2-3
Enyeama - Nwaneri, Apam, Yobo, Echiejile - Olafinjana, Oluwafemi - Odemwingie, Mikel, Enerama - Yakubu

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
Superliga
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Rapid a prezentat supertransferul anunțat în exclusivitate de GSP » Un motiv în plus ca fanii giuleșteni să vină la sală!
Handbal
Rapid a prezentat supertransferul anunțat în exclusivitate de GSP » Un motiv în plus ca fanii giuleșteni să vină la sală!

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează