INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  FCSB - SABURTALO 4-2

VIDEO Risto Radunovic, eroul lui FCSB în partida cu Saburtalo: „Am dominat din primul până în ultimul minut, dar ne-am făcut viața grea”

Risto Radunovic a marcat golul calificării celor de la FCSB +18   FOTO
Risto Radunovic a marcat golul calificării celor de la FCSB

Articol de GSP - Publicat joi, 28 iulie 2022 23:02 / Actualizat joi, 28 iulie 2022 23:51

FCSB a câștigat manșa decisivă cu Saburtalo, scor 4-2 (0-1 în tur), și s-a calificat în turul 3 preliminar din Conference League! Risto Radunovic (30 de ani), fundașul stânga al roș-albaștrilor, a vorbit despre prima victorie cu Nicolae Dică pe bancă.

• În turul 3 preliminar, FCSB va da peste cel mai probabil de Dunajska Streda (Slovacia), după ce aceștia s-au impus în deplasarea de la Vikingur (Insulele Feroe), scor 2-0 în prima manșă. Roș-albaștrii ar juca primul meci în deplasare.
Banderola a rupt blestemul! Florinel Coman, gol crucial cu Saburtalo » De când nu mai marcase căpitanul FCSB
FCSB - Saburtalo

Radunovic a adus calificarea roș-albaștrilor. Fundașul stânga a marcat golul decisiv de 4-2 din penalty, iar la finalul meciului a ținut să își laude echipa pentru accederea în turul următor.

Risto Radunovic, după FCSB - Saburtalo 4-2

„E o victorie muncită de toată echipă. Am făcut un meci bun şi am reuşit, cu publicul alături, să ne calificăm. A fost frumos, dar noi ne-am făcut singuri viaţa grea. Avem program încărcat. Am avut încredere în mine şi am decis unde să dau. S-a vorbit, dar am luat mingea şi am decis să dau.

E o echipă care au trasee foarte bune şi ne-au surprins un pic. Am dominat din primul până în ultimul minut. Nu pot să zic că s-au schimbat multe. A fost spectacol în tribune, le mulţumesc suporterilor.

Fac o atmosferă minunată şi mă bucur că le-am oferit ceva. Mă bucur că am reuşit să centrez la golul lui Coman şi mă bucur că ne-am calificat”, a declarat Risto Radunovic la Pro X.

FCSB - Saburtalo, turul 2 al Conference League, foto: Raed Krishan / GSP
+14 FOTO

VIDEO Nicolae Dică, prima conferință de la revenirea la FCSB: „Am aflat cu 15 minute înainte de antrenament că Tănase nu participă”

VIDEO Antrenorul și directorul sportiv al unui club din Serie A au sărit la bătaie: „Când te duci la președinte fără să îmi spui, înseamnă că nu mă respecți” / „Du-te dracu', imbecilule!”

Mircea Lucescu, despre greșeala făcută de Jorge Jesus înainte de Fenerbahce - Dinamo Kiev: „Această presiune foarte mare s-a întors împotriva jucătorilor lui”

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”