INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  PAFOS - CFR CLUJ 3-0

Nu a iertat pe nimeni după Pafos - CFR 3-0: „E dator vândut! Pe Munteanu de ce l-ai mai cumpărat?!”

CFR Cluj a fost eliminată de Pafos // foto: Imago Images
CFR Cluj a fost eliminată de Pafos // foto: Imago Images

Articol de - Publicat joi, 29 august 2024 22:42 / Actualizat joi, 29 august 2024 22:55

Antrenorul Ionuț Badea, 48 de ani, a comentat înfrângerea usturătoare suferită de CFR Cluj în play-off-ul Conference League, 0-3 cu Pafos, în urma căreia vicecampioana României a părăsit competiția europeană.

După 1-0 în turul de la Cluj-Napoca, CFR Cluj avea prima șansă pentru calificarea în grupa principală de Conference League. În această seară, ardelenii au trăit un coșmar în Cipru, fiind învinși de Pafos la scor de neprezentare.

La final, antrenorul Ionuț Badea, în prezent analist, nu i-a menajat pe cei de la CFR Cluj, jucători și antrenori. Principalii lui „clienți” au fost extremele Nkololo și Kamara, plus stoperii Kresic și Boben. Badea s-a întrebat și de ce nu a jucat din primul minut Louis Munteanu, atacantul cumpărat cu peste două milioane de euro.

Ionuț Badea nu a iertat pe nimeni după Pafos - CFR 3-0: „Kresic e dator vândut! Pe Munteanu de ce l-ai mai cumpărat?!”

„Cei doi jucători de bandă nu au reușit prea multe astăzi. Ba mai mult, au și încurcat. Nkololo și ulterior Kamara trebuiau să aducă acel plus ofensiv, dar nu știu dacă au depășit decisiv vreodată un adversar.

Pe Louis Munteanu nu știu de ce l-ai cumpărat, dacă la un meci de genul ăsta îl ții pe bancă. Poate are un minus pe partea de pregătire fizică, altfel nu-mi explic de ce în locul lui joacă Nkololo, care n-are niciun pic de experiență internațională.

Jucătorii CFR-ului și staff-ul au rămas datori. Kresic este dator vândut în acest început de sezon! Nu înțeleg ce se întâmplă cu el, nu se regăsește deloc. Boben, de obicei mai cerebral, a făcut o greșeală de copii. Nu avea sens să-l ataci decisiv, într-o zonă închisă. Jaja ieșea cu mingea în aut de poartă!

Toate lucrurile astea au șubrezit încrederea jucătorilor”, a afirmat Ionuț Badea la DigiSport.

Citește și:
„Arnold” Bogdan Stelea i-a lăsat o avere fostei neveste, ca să se poată logodi cu femeia care i-a sucit mințile. Ce a urmat e incredibil
Nationala
„Arnold” Bogdan Stelea i-a lăsat o avere fostei neveste, ca să se poată logodi cu femeia care i-a sucit mințile. Ce a urmat e incredibil
Propagandiștii apropiați de Vladimir Putin „s-au activat” în urma scandalului de la Cluj-Napoca » Au același plan legat de România
Altele
Propagandiștii apropiați de Vladimir Putin „s-au activat” în urma scandalului de la Cluj-Napoca » Au același plan legat de România
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
Campionate
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
Incident șocant! Soția fostului jucător de la Dinamo, lovită cu briceagul într-un local din București! Fotbalistul a povestit totul pentru GSP: „12-13 inși ne-au atacat”
Superliga
Incident șocant! Soția fostului jucător de la Dinamo, lovită cu briceagul într-un local din București! Fotbalistul a povestit totul pentru GSP: „12-13 inși ne-au atacat”
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (20)
Danpinalty
Danpinalty  •  30 August 2024, 13:10
Postat de Doru.S pe 30 August 2024, 08:24

Mai bine mergea la Fcsb sa isi bata joc ciobanul

exact! cu Ciobanio Capello antrenor macar juca in europa league. s-a dus la cefere sa bata penaltyurile lu Danuț

Hcm27
Hcm27  •  30 August 2024, 11:51

Pai, nu are dreptate Ionuț Badea?Cum sa dai 2,5 milioane de coco pe un jucător, sa-i mai dai și salar de 20-25000 de coco pe luna și sa nu-l bagi titular?Parca e fratele geaman al lui Gigi Becali, Dan Petrscu.

diacristi2002
diacristi2002  •  30 August 2024, 11:50

Echipa de 2 lei, antrenor de 1,2 lei !

Vezi toate comentariile (20)
Comentează