INTERNATIONAL  »  EURO 2012  »  MÎINE, “SFERTURI” » CROAŢIA - TURCIA (21:45, TVR 1, ÎN DIRECT)

Interzis cardiacilor

Articol de - Publicat joi, 19 iunie 2008 00:00

Turcilor şi croaţilor care au probleme cu inima li se recomandă să nu se uite la acest sfert de finală.

Meciul de mîine, de la Viena, dintre croaţi şi turci nu e recomandat persoanelor ce au probleme cu inima. Doctorul Kaan Kirali, de la Spitalul Kosuyolu din Istanbul, a recomandat car­diacilor să nu mai urmărească par­ti­dele formaţiei lui Fatih Terim! Şi asta mai ales după ce două per­soa­ne au făcut infarct în fi­na­lul în­tîl­nirii cîştigate dramatic de otomani, cu 3-2, contra cehilor, cînd Nihat şi-a dus echipa în “sferturi” cu reu­şitele din minutele 87 şi 89.

“Pe cei ce nu-şi pot con­tro­la e­mo­ţiile i-aş sfătui să afle altfel re­zul­tatul, fără să se uite la meciul cu­ Croaţia”, a declarat specialistul turc. Înainte de a-i eli­mina pe cehi după un meci in­cre­dibil, în care au revenit de la 0-2 în ultimul sfert de oră, turcii i-au bă­tut şi pe el­ve­ţieni cu 2-1, golul vic­toriei fiind mar­cat de Turan Arda în mi­nutul 90 + 2.

1 este cifra meciurilor directe dintre croaţi şi turci, partida de la Euro ‘96 terminîndu-se cu victoria primilor, cu 1-0

Fosta gimnastă Ana Porgras, triunghi amoros la Survivor? Ce dezvăluiri face câștigătorul: „Mi-a propus un joc”
Stiri extrasport
„Tricolorul” pe care Cornel Dinu îl consideră un intrus la Euro: „Nu știu de ce mizează în continuare pe el”
Nationala
3 lucruri cu care nu s-a putut acomoda camerunezul sosit de 3 ani în România: „Vă spun ce aș schimba”

Rafael van der Vaart, dialog cu GSP: „România? Mai bine întâlneam Spania sau Germania” » „Tricolorul” care l-a impresionat

Programul complet al optimilor de finală de la Euro 2024 » Când se joacă România - Olanda