INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  CEHIA - CROAȚIA 2-2

VIDEO + FOTO Atmosferă incendiară făcută de fanii croați » Cum s-a trăit meciul Cehia - Croația la Zagreb

Articol de , - Publicat sambata, 18 iunie 2016 09:47

Cehia și Croația au terminat la egalitate, 2-2, într-un meci spectaculos, în care oaspeții au condus cu 2-0, dar au fost egalați în minutul 90+4, din penalty.

Meciul nu a fost lipsit de violențe, fanii croați aruncând cu torțe în teren și determinându-l pe arbitru să întrerupă partida pentru 5 minute.

Suporterii lui Hajduk Split au aruncat cu torțe le St. Etienne pentru a se răzbuna pe Davor Suker, președintele Federației. Zdravko Mamici, președintele clubului Dinamo Zagreb. Aceștia sunt acuzați de fraudă și de jocuri murdare

Fanii croați rămași în țară au urmărit meciul în funzone, la Zagreb, și au făcut o atmosferă incendiară. La golurile croaților au fost în extax, iar când echipa lor a fost egalată, au fost extrem de supărați. Cu toate aceastea, la final au cântat și și-au încurajat echipa.

Meciuri LIVE, program complet, infografii și statistici real-time de la Euro2016 - AICI

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Nu s-a văzut la TV » Haos imediat după Dinamo - Botoșani: ce s-a întâmplat pe „Arcul de Triumf”
Simona Halep la 33 de ani » Cu cine și-a petrecut sportiva ziua de naștere
Tenis
Cu ce se ocupă acum Anita Gorbicz, legenda handbalului din Ungaria » Tocmai a fost confirmată pe poziție
Handbal

„Nu mă mai uit la meciurile lui. Îi urez succes!” » Antrenorul care l-a descoperit pe Ștefan Târnovanu, mărturie dureroasă, chiar după FCSB - RFS

Gigi Becali, dezlănțuit după victoria FCSB! 3 jucători remarcați: „Nu doar că-i măresc contractul, îi iau și apartament!” + „Miculescu e jucător de luptă, o să joace cu PAOK”