INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  INTERTOTO / FC VASLUI - NEFTCI BAKU 2-0

FC Vaslui s-a calificat în turul doi preliminar al Cupei UEFA

Articol de - Publicat sambata, 26 iulie 2008 00:00

FC Vaslui s-a calificat in turul al doilea preliminar al Cupei UEFA dupa ce a trecut in finala Intertoto de azerii de la Neftci Baku cu 2-0 (3-2 la general).

FC Vaslui a început cu: Kuciak - Buhuş, D.Munteanu, Cînu, Hugo Luz - Ljubinkovic, Genchev, N’Doye, Aliuţă - Temwanjera, Burdujan.

Neftci Baku a început cu: Micovic - Melikov, Kruglov, Allanverdiyev, Adamia - Dafchev, F.Sadigov, Abishov -Taghizad, Bayramov.

În tribunele stadionului Municipal au luat loc doar 5.000 de spectatori.

Iata cele mai importante momente ale partidei:

Minutul 1 - a inceput partida

Minutul 2 - Azerul Dafchev a trimis pe poarta, dar Kuciak a respins

Minutul 5 - Temwanjera a reluat slab cu capul, dar Micovic a retinut

Minutul 12 - Burdujan a primit o pasa de la Aliuta, insa sutul acestuia a trecut putin pe langa

Minutul 27 - Neftci a lovit bara portii lui Haisan, dupa o actiune a lui Adamia

Minutul 30 - GOOOOOOL Burdujan! Atacantul moldovenilor a şutat de la 12 metri, aproape de vinclu şi a reuşit să deschidă scorul

Minutul 37 - GOOOOOOOL Temwanjera! Zimbabweanul a reluat din apropiere o minge ricosata din bara, dupa o centrare a lui Luz.

Minutul 45 - pauza la Vaslui. FC Vaslui - Neftci Baku 2-0. Galben-verzii sunt calificati in Cupa UEFA la acest scor.

Minutul 48 - Burdujan a reluat cu capul pe spate o centrare, putin peste poarta.

Minutul 50 - Ndoye a sutat din lovitura libera putin "peste"

Becali, atac indirect la echipa de la care a transferat jucătorul: „Nu s-a mai antrenat așa, a făcut febră” + Fotbalistul care l-a cucerit: „Nici Mbappe nu-l scoate din echipă!”

Programul complet al optimilor de finală de la Euro 2024 » Când se joacă România - Olanda