INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  PANDURII - MACCABI TEL AVIV, 28 IULIE, 21:00, GSP.RO ȘI DIGISPORT

Gorjenii știu că-i așteaptă un meci greu cu Maccabi, dar sunt încrezători că pot produce surpriza: "Sperăm la grupe"

Articol de - Publicat luni, 25 iulie 2016 00:00

După victoria din ultimele secunde cu 2-1 în fața Craiovei, oltenii abia așteaptă duelul de joi seară din Europa Leaguem, cu Maccabi.

"Avem un moral foarte bun acum, ne vom pregăti foarte atent, dar lumea nu trebuie să uite că la Pandurii s-a schimbat jumătate din lot într-un timp foarte scurt", avertizează tehnicianul Petre Grigoraș.

Eroul din prima etapă, Ovidiu Herea, care a mai evoluat în cupele europene cu Rapid, dar și cu elvețienii de la Sion, punctează: "Vom trage tare la antrenamente și o să facem tot ce putem pentru a fi cei mai buni în meciul de joi. Vrem să facem o figură în Europa League, poate ajungem chiar în grupe. Ar fi un lucru foarte important, mai ales din punct de vedere financiar. Maccabi e o trupă extraordinar de puternică și experimentată, dar avem și noi șansa noastră și vom lupta să ne impunem".

2,30e cota pentru o eventuală victorie a Pandurilor. Maccabi are 3,10 pentru un succes la Severin

 

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:

Gazzetta dello Sport despre Ionuț Radu: „Își plătește o datorie față de Inter. A devenit decisiv pentru fosta echipă””

Lamine Yamal, după remontada anului cu Atletico Madrid: „E o declarație. Mânia și neputința ne-au ajutat!”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează