INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  STUTTGART - FC COPENHAGA 0-0

VIDEO Remiză insipidă » Adversarii Stelei şi-au împărţit punctele, scor 0-0

Articol de - Publicat vineri, 26 octombrie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 26 octombrie 2012 00:10

Stuttgart şi Copenhaga s-au anihilat reciproc aseară, în Germania, (0-0), şi ajută Steaua în lupta pentru calificare.

După o primă repriză plicticoasă, fără nici un şut pe poartă şi o singură ocazie, cea ratată de Santin, meciul s-a mai animat în actul doi.

Gazdele au avut un penalty (48), însă nou-intratul Tunay Torun a luat un "galben" pentru simulare, deşi a fost faultat de Wiland, care respinsese în faţă şutul lui Ibisevici! VfB a presat mai mult, dar danezii s-au apărat organizat şi fără fisuri sau emoţii.

Abia în minutul 70, Molinaro a reuşit prima execuţie cadrată, şut scos în corner de portar.

VfB STUTTGART - FC COPENHAGA 0-0

STUTTGART: Ulreich - Tasci, Niedermeier, Sakai (84 Hajnal), Molinaro - Gentner, I. Traore (62 Okazaki), Holzhauser (46 Tunay Torun), Kvist - Harnik, Ibisevici. Antr: B. Labbadia

COPENHAGA: Wiland - Bengtsson, Sigurdsson, L. Jacobsen, Stadsgaard - Kristensen, Delaney, Claudemir, Bolanos - Gislason (80 Grindheim), Santin (84 Cornelius). Antr: A. Jacobs

A arbitrat: Artur Soares Dias (Portugalia)

Notele GSP după meciul unei generații: „Ciudat să vedem decarul în bandă, dar Iordănescu a simțit bine!”
Nationala
Gică Hagi, exuberant după calificarea României în optimi la Euro 2024: „Cred că e posibil orice acum”
Nationala

Dan Șucu nu se oprește! Transfer la Rapid direct de la naționala României, în ziua meciului decisiv cu Slovacia

L'Equipe, reacție incredibilă despre România, posibila adversară a Franței la Euro: „Implacabilă, să se neutralizeze reciproc”