INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REACŢII

Ferguson: "Rooney a fost devastator"

Articol de - Publicat miercuri, 17 februarie 2010 00:00

Managerul lui Manchester United, Alex Ferguson, radia de fericire după succesul echipei sale, 3-2, contra Milanului în prima manşă a "optimilor" Ligii Campionilor.

 

El a avut numai cuvinte de laudă, în special la adresa lui Wayne Rooney, autorul unei "duble" (foto): "E într-o formă devastatoare. Adversarii pur şi simplu n-au ştiut cum să-l stopeze în repriza secundă. A fost fantastic".

Ferguson crede că Rooney a suferit mult în umbra lui Cristiano Ronaldo, iar după plecarea acestuia la Real Madrid, vara trecută, a explodat pur şi simplu: "S-a văzut, în primul rînd, cît de mult a cîştigat în încredere. În ultimele luni jocul său s-a îmbunătăţit considerabil". 

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:

Dispărut de aproape jumătate de secol » Nimeni nu l-a mai găsit pe eroul unicului succes românesc pe Camp Nou: „A marcat cu Barcelona și apoi a plecat. Era cleptoman”

Îl mai știți? Jucătorul pe care Hagi îl vedea „urmașul meu” împlinește 50 de ani! Stelist de mic, a luat Cupa cu Dinamo: „Să vă spun cum am pierdut 2-3 apartamente!”


Comentarii (1)
 •  17 Februarie 2010, 16:50

rooney, asa sa o tii de acum inainte!

Vezi toate comentariile (1)
Comentează