INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STUTTGART

Miliardar pentru Maxim » Hamburg a cerut ajutorul omului de afaceri Klaus-Michael Kuhne ca să-l transfere pe român

Articol de - Publicat vineri, 10 iulie 2015 00:00

Potrivit cotidianului Hamburger Abendblatt, mijlocașul de 25 de ani i-ar costa 8 milioane de euro pe hanseatici: 6 milioane cere Stuttgartul, două însemnînd prima de instalare a jucătorului și alte taxe

Oficial, Hamburger SV n-are bani pentru Alexandru Maxim. Dar în spatele ușilor închise, managerul Dietmar Beiersdorfer face eforturi pentru a-i aduce antrenorului Bruno Labbadia jucătorul dorit. Iar rezolvarea ar putea-o reprezenta miliardarul Klaus-Michael Kuhne.
Mare fan al lui HSV, Kuhne a mai sărit în ajutorul clubului în trecut, iar Beiersdorfer speră să intervină și în cazul lui Maxim. Potrivit cotidianului Hamburger Abendblatt, mijlocașul de 25 de ani ar costa 8 milioane E. Șase milioane cere Stuttgartul, iar restul înseamnă prima de instalare a jucătorului și alte taxe. Maxim mai e pe lista Kolnului și a Hanovrei, care iau în calcul un transfer doar dacă șvabii își reduc pretențiile sub 5 milioane de euro.

"Fără banii lui Kuhne, Hamburger SV nu și-l permite pe Maxim"
Hamburger Abendblatt, cotidian german

 66 de meciuri
și 10 goluri și 19 assisturi a bifat Maxim în Bundesliga pentru Stuttgart din ianuarie 2013

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:

Boloni a urcat pe scenă și toată lumea a amuțit timp de 15 minute: „Eram fericit și încă sunt!” » Valentin Ceaușescu a început să plângă în timpul discursului

Cât a plătit Klaus Iohannis pentru avionul de lux care l-a dus la Jocurile Olimpice de la Paris » Suma e aproape ireală!


Comentarii (1)
Dorel Caleanu  •  10 Iulie 2015, 11:01

Sper sa cada la anul Stuttgart !!

Vezi toate comentariile (1)
Comentează
Close