INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LAZIO - FIORENTINA 1-1

Remiză fără români

Articol de - Publicat duminica, 28 februarie 2010 00:00

După ce s-au duelat în "sferturile" Cupei, Ştefan Radu şi Adrian Mutu au lipsit aseară în duelul dintre Lazio şi Fiorentina, terminat la egalitate (1-1). Dacă primul nu e refăcut complet după contuzia puternică la degetul mic al piciorului stîng şi n-a fost nici rezervă la gazde, celălalt aşteaptă să meargă miercuri la audieri la Procuratura Antidoping, fiind suspendat după cazul de doping cu sibutramină.

Lazio a deschis scorul rapid (7), prin superbul gol marcat de Siviglia, a dominat meciul, dar în al doilea minut al prelungirilor a fost egalată de Viola, puţin după eliminarea antrenorului Reja, graţie primei reuşite a lui Keirrison, brazilianul împrumutat în iarnă de la Barcelona.

Partida de pe "Olimpico" s-a jucat cu tribunele aproape goale, cu doar 7.000 de spectatori, tifosii laziali declarînd grevă de protest la adresa preşedintelui Lotito. "Biancocelestii" rămîn în zona retrogradării, în timp ce toscanii sînt la 6 puncte de Champions League.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Atunci am turbat!” » Marius Șumudică, SHOW inconfundabil la interviu: „Au ieșit ghioceii, vin cu stropitoarea!”
Nicușor Dan, anunț de ultim moment despre Arena Națională
Dune 3 se poate filma în Anglia! Imagini catastrofale surprinse la arena Plough Lane » Meciul cu Newcastle, amânat

Gigi Becali a dezvăluit meciul la care va reveni pe stadion » Câți bani a strâns pe biletele din Europa League până acum

Bănel Nicoliță a dezvăluit ce salariu are în Liga 4 din România. Primă uriașă primită la semnătură