INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BOLONI ACUZĂ IAR ARBITRAJUL

"Sunaţi pe numărul de România că plătesc eu diferenţa" :)

Articol de - Publicat luni, 25 ianuarie 2010 00:00

După remiza de aseară cu Malines (0-0), antrenorul lui Standard s-a plîns din nou că a fost dezavantajat de arbitru. Loţi Boloni a avut iar o replică ironică la conferinţa de presă.

"Vreau să vă dau numărul meu de România. Sigur, o să plătiţi mai scump ca să mă puteţi suna, dar o să suport eu diferenţa cu plăcere. Asta vă va permite să-mi explicaţi de ce Standard primeşte cartonaş roşu practic la fiecare tackling, în timp ce am remarcat că adversarii nu sînt deloc sancţionaţi", a zis tehnicianul campioanei Belgiei.

Care apoi a adăugat, în aceeaşi notă: "Sînt de acord, căpitanul meu ar fi putut să fie eliminat. Luînd în calcul însă circumstanţele, cred că am luat un punct graţie mentalităţii. De multe luni nu i-am mai văzut pe jucătorii punînd atîta suflet".

Standard se află pe locul 9, cu 29 de puncte, la egalitate cu Malines, şi la 3 "lungimi" de a şasea poziţie în Belgia, ce asigură calificarea în play-off.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”