INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TWENTE - AJAX 2-5

TWENTE - AJAX 2-5 // Răzvan Marin a prins pe teren recitalul dat de „lăncieri” în deplasare » Cum s-a descurcat

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 decembrie 2019 17:06

Răzvan Marin (23 de ani), fotbalist ajuns rezervă la Ajax Amsterdam, a bifat azi 9 minute în tricoul „lăncierilor” în victoria spectaculoasă reușită în deplasare cu Twente, scor 5-2.

Internaționalul român a început meciul pe banca de rezerve, fiind trimis pe teren în minutul 82, în locul lui Noa Lang, autorul unei „triple” de senzație.

Marin a intrat pe teren la scorul de 4-2 în favoarea lui Ajax. Între timp, batavii au mai înscris o dată prin Huntelaar, în al șaselea minut al prelungirilor. Marin a încasat un cartonaș galben în minutul 90+1.

Sezonul 2019-2020 ,cel care i-a adus lui Răzvan Marin transferul la Ajax Amsterdam, e unul modest pentru român, care a bifat doar 8 partide în campionat, majoritatea din postura de rezervă.

Vezi și:

FOTO George Pușcaș, mesaj haios din partea căpitanului lui Reading: „Te iubesc, român sexy și nenorocit!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Exod la încă un club din Superligă: 7 jucători sunt OUT » Rapid, U și CFR Cluj luptă pentru mijlocașul rămas liber

Se pregătește o decizie epocală » FIFA este tentată să aprobe modificarea, fanii se revoltă!