SPORTURI  »  HANDBAL  »  LIGA CAMPIONILOR / ADVERSARI

Dinamo Vogograd, adversara Oltchimului în Ligă, e de neoprit în Rusia

Articol de - Publicat luni, 25 ianuarie 2010 00:00

Dinamo Volgograd, campioana Rusiei, adversara Oltchimului în grupa a doua principală din Liga Campionilor, nu are rival în campionatul intern.

Volgograd le-a spulberat pe Zvezda Zvenigorod, Lada Togliatti şi după 14 etape e pe primul loc cu maximum de puncte. Echipa cu cinci campioane mondiale în lot a învins duminică în deplasare cu 45-26 pe Kuban Krasnodar. Cele mai bune marcatoare au fost Kocetova şi Hmirova cu 10, respectiv 8 goluri. Oltchim va juca în Liga Campionilor într-o grupă din care mai fac parte Viborg, Dinamo Volgograd şi Hypo Viena.

 

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:

A descoperit medaliata României, dar e IGNORAT de Guvern: „NU sunt pe lista de prime, ministerul nu răspunde la cereri!” + Arată greutățile ascunse ale disciplinei: „E o discriminare pentru fete”

George Țucudean revine în forță în fotbalul românesc! La ce echipă va investi fostul atacant


Comentarii (4)
 •  26 Ianuarie 2010, 07:39

vai de tine toto esti varza

 •  25 Ianuarie 2010, 18:40

da dar Zvezda are cu 2 jocuri mai putin, Lada cu 1 meci mai putin juc.

 •  25 Ianuarie 2010, 17:11

vai de mama noastra cu voina antrenor ne mananca toti

Vezi toate comentariile (4)
Comentează