Elisei a fost operată în Belgia: "Îi vom acorda tot sprijinul nostru"

Valentina Elisei

Articol de - Publicat luni, 09 noiembrie 2009 00:00

Extrema stînga a "naţionalei", Valentina Elisei, a suferit azi o intervenţie chirurgicală la piciorul stîng şi va reveni în ţară sîmbăta viitoare.

Accidentată grav în minutul 23 al meciului cu Zvezda Zvenigorod, chiar după ce a marcat un gol, Valentina Elisei Ardean a fost operată luni, în Belgia.

"Am vorbit cu doctorul Dinu, care a fost cu ea la renumita clinică a doctorului Martens. Intervenţia chirurgicală a decurs bine şi a fost făcută chiar de profesorul Martens", a declarat preşedintele Oltchimului, Ioan Gavrilescu.

Alice şi-a rupt ligamentul încrucişat anterior de la genunchiul stîng şi va lipsi de pe teren tot restul sezonului. "Aşa a fost să fie. Am avut un ghinion teribil, dar sper să mă refac cît mai repede şi să revin pe teren curînd", a spus extrema stînga.

Elisei va reveni în ţară sîmbăta viitoare. "O săptămînă va merge cu cîrje şi nu va avea voie să facă nimic. Apoi va începe recuperarea. Îi vom acorda tot sprijinul nostru", a adăugat Gavrilescu.

Suporterii Oltchimului nu au uitat-o pe Alice nici la meciul de duminică, împotriva campioanei Ungariei, ETO Gyor.

"Elisei, devotamentul tău naşte respectul nostru", au scris fanii pe un banner imens.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”