SPORTURI  »  HANDBAL  »  CUPA MONDIALA

Radu Voina: "Nu e întîmplător. Am bătut iar Norvegia!"

Articol de - Publicat duminica, 26 septembrie 2010 00:00

Radu Voina spune că România merge cu alt moral la Europenele din Danemarca după ce au învins de două ori Norvegia şi o dată Rusia


- Domnule Radu Voina, felicitări! Aţi mai bătut o dată Norvegia şi aţi cîştigat Cupa Mondială.

- Felicitările le merită fetele. Ele au luptat cu adevărat, au făcut din nou un meci mare. Au arătat că nu întîmplător au cîştigat şi în grupă, apoi au învins Rusia şi Franţa.

- Azi au ieşit în evidenţă, pe lîngă Ungureanu,  Manea, Elisei, şi Geiger, şi Ada Moldovan.

- De asta fac parte din echipa României. Aici trebuie să arate ce pot, nu în campionatul României! Le-am şi spus tuturor. Meciul etalon e cu Norvegia. Dacă batem Norvegia putem să cîştigăm cu oricine.

- Daţi de băut fetelor acum?

- Le dau, fac cinste cu suc. Alcool nu beau ele.

- Banii îi împărţiţi dumneavoastră?

- Nu, eu le împart cartonul acela pe care e scrisă suma de 25.000 de euro. (rîde).

- Ce părere aveţi de echipa ideală a Cupei Mondiale?

- În acel şapte ar fi trebuit să intre şi Paula Ungureanu, şi Oana Manea. Au făcut un turneu deosebit. Dar ştiu şi ele că mai important e că România a cîştigat turneul.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:

UMILIȚI în fața peluzei pe Arena Națională, după FCSB - PAOK! Reporterii GSP au surprins imagini incredibile

FCSB, „BOMBĂ” financiară, după calificarea în optimile Europa League


Comentarii (9)
espania  •  27 Septembrie 2010, 00:30

bravo,bravo,bravo!!!!ar trebuii sa ocupe primele pagini ale ziarelor aceste fete minunate dar nu este loc de lingaii ciobanului si slugile stanei,iar performanta este trecuta in plan secundar in detrimentul prostiei si al scandalurilor.Jalnic asta e tara in care traim-mult succes fetelor la EUROPENE,sper sa fiti pe podium pt ca meritati din plin

dani26  •  27 Septembrie 2010, 00:22

Sunt sigur ca vom face o figura frumoasa La europene si vom depasi cosmarul numit Spania! fetele au demonstrat ca nu stau numai in Stanca sau Neagu,Prima neparticipand la turneu, iar cea din urma jucand doar 55 de secunde azi, suferind o accidentare nefericita, dar minora si e bine ca nu a riscat.Ma bucur pt Ada, pt Melinda....Astazi au jucat slabut Aurelia si Carmen, dar au avut doar o zi proasta.sper sa fie folosita si Tivadar mai mult pt ca este o handbalista valoroasa!Succes la europene!!!!

dani26  •  27 Septembrie 2010, 00:18

Cel mai tare sunt consternat ca Radu Naum care lucreaza la aceasta GF adica Gazeta fotbalului....si care atunci cand lucra la TVR comenta in mod deosebit si profesionist echipa Romaniei la turnee finale, nu mai scrie nimic despre handbal intrand asa intr-un con de umbra.Pacat de el, pt ca este valoros, dar a intrat in aceasta masa de balacareli!

Vezi toate comentariile (9)
Comentează