SPORTURI  »  TENIS  »  BCR OPEN ROMANIA

Crivoi ratează calificarea în sferturi de la minge de meci » Nici acum!

Articol de - Publicat joi, 23 septembrie 2010 00:00

Victor Crivoi a părăsit astăzi BCR Open România, fiind învins după 3 seturi de Potito Starace, scor 6-4 6-7(6) 4-6.

România a rămas fără reprezentant pe tabloul principal al turneului de simplu. Şi în 2010, lupta pentru titlul la Arenele BNR va fi o afacere între străini.

Victor s-a zbătut astăzi în faţa favoritului numărul 3 al turneului, avînd chiar şi minge de meci. Totul în zadar însă. După un prim set senzaţional, pe care românul la dominat de la un capăt la altul, Starace părea epuizat.

Italianul a găsit însă energia necesară să revină în meci. S-a ţinut aproape de Victor pe toată durata actului secund şi a reuşit să împingă meciul în tie-break. Norocul n-a mai ţinut însă cu Victor, acesta nereuşind să-şi fructifice mingea de meci.

Crivoi n-a reuşit să se adune, iar Starace a şi deschis decisivul cu break. Victor s-a zbătut, dar a continuat şirul ratărilor inexplicabile din setul secund. Trei mingi de break consecutive ratate la 4-5 şi cam asta a fost suficient pentru ca Starace să tranşeze partida

În sferturi, italianul îl va întîlni pe Marcel Granollers, care a trecut astăzi de Filippo Volandri, scor 4-6 7-5 6-1.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”
Altele
Singurul fotbalist pe care Gică Hagi nu vrea să îl vândă: „Construiește echipa în jurul lui!” » Ar fi refuzat oferta de la Rapid
Motivare șocantă a Înaltei Curți în „dosarul Mario Iorgulescu” » Explicația ștergerii condamnării de 13 ani și 8 luni pentru omor: „Nu a folosit mașina ca mijloc pentru suprimarea vieții”
Special

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat