SPORTURI  »  TENIS  »  WTA PRAGA

SIMONA HALEP - POLONA HERCOG. VIDEO A revenit în stil mare! Lovitura de excepție cu care Halep a închis setul de debut

Simona Halep a jucat la un nivel ridicat în primul set și a reușit câteva lovituri ieșite din comun.

Articol de GSP - Publicat marti, 11 august 2020 15:00 / Actualizat marti, 11 august 2020 16:12

Simona Halep (28 de ani, 2 WTA) joacă acum cu slovena Polona Hercog (29 de ani, 45 WTA). Românca a jucat la un nivel ridicat în primul set și a reușit câteva lovituri ieșite din comun.

Simona Halep nu resimte pauza provocată de coronavirus. Campioana en-titre de la Wimbledon a impresionat cu ritmul său, dar și cu precizia execuțiilor. O lovitură deosebită a venit chiar la ultimul schimb al setului inaugural. Simona a închis cu un backhand cu două mâini în lung de linie, lovitura ei favorită.

Nu a fost singura execuție de excepție a Simonei. În game-ul secund, după un raliu epuizant, Halep a executat „o scurtă de nicăieri”, cum au caracterizat-o cei de la WTA.

Simona Halep și confesiunea sinceră făcută la Praga: „A fost un șoc pentru mine să văd asta! Nu puteam să accept”

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga