SPORTURI  »  TENIS  »  SORANA CÎRSTEA - ARYNA SABALEKNA

VIDEO Sorana Cîrstea, lovitură de generic la Miami » Sabalenka nu a avut replică

Articol de - Publicat miercuri, 29 martie 2023 20:59 / Actualizat miercuri, 29 martie 2023 21:35

Sorana Cîrstea (32 de ani, locul 74 WTA) a reușit un prim set excelent cu Aryna Sabalenka (24 de ani, locul 2 WTA), în sferturile turneului de la Miami, câștigat de româncă scor 6-4, 6-4.

Jucătoarea din România a câștigat primul set cu 6-4, având momente excelente de joc în fața bielorusei.

VIDEO Lovitură de excepție a Soranei Cîrstea

Sorana a început meciul excelent, cu un break. A avut 40-0, Sabalenka a câștigat două puncte, dar românca și-a menținut calmul și a închis game-ul.

Iar în primul game, Sorana a reușit o lovitură de senzație. La 30-0, pe serviciul adversarei, Cîrstea a returnat incredibil. Sorana a anticipat excelent serviciul adversarei și a returnat perfect, cu o lovitură de forehand. Mingea a căzut lângă tușă, iar Sabalenka nu a avut nicio replică.

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!