SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA MIAMI

VIDEO Punctul care a schimbat soarta meciului dintre Halep și Stosur » Simona, aplaudată după o execuție de zile mari

Articol de GSP - Publicat marti, 28 martie 2017 09:39

Simona Halep a câștigat partida cu Samantha Stosur (19 WTA), scor 4-6, 7-5, 6-2 și s-a calificat în "sferturi" la Miami.

Românca a revenit fantastic și a făcut uitat începutul ezitant de an. La 5-5 în setul 2, Simona Halep a dat dovadă de siguranță în jocul ei și a obținut un punct fantastic.

Ocupanta locului 5 WTA a obținut un punct decisiv la 30-30 și a reușit până la urmă să revină în joc, câștigând setul 2.

Primele reacții ale Simonei Halep după supervictoria cu Stosur » Ce spune despre meciul din "sferturi"

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”