INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA/ BETIS - BARCELONA 3-2

Fantastic!

Articol de - Publicat duminica, 30 martie 2008 00:00

Barca părea că a ucis meciul în minutul 15, însă andaluzii au întors de la 0-2 după pauză.

B de la Bolton şi Barcelona. După ce, ieri după-amiază, Arsenal a revenit senzaţional pe "Reebok Stadion", de la 0-2 şi cu om în minus, Betis a imitat-o seara şi a întors-o pe Barca (3-2). Şi i-a oprit pe catalani în tentativa de a micşora handicapul de 4 puncte faţă de Real. Cine ar fi crezut că după un-doi letal, Bojan-Eto'o, din primul sfert de oră andaluzii mai pot învia?

Antrenorul Chaparro, ce i-a aruncat inspirat în luptă pe Sobis şi pe Odonkor (53). Primul a centrat pentru capul lui Edu. Iar celălalt a scos un penalty, ratat de Edu. Valdes a parat, dar s-a predat imediat la voleul lui Juanito. Şi iarăşi, a treia oară în 14 minute!, în faţa demonului Edu, care s-a răzbunat pentru eroarea de la 11 metri. Rijkaard a mizat disperat pe islandezul Gudjohnsen, ce a ratat egalarea. Dar, la fel de bine, putea fi în final 4-2, la ocazia lui Sobis.

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga

Lovit în cap cu un recipient din aluminiu, Novak Djokovic nu a participat la conferința de presă și a avut nevoie de îngrijiri medicale » Ce a provocat incidentul