FOTBAL  »  Superliga  »  ŞEFII STELEI CĂTRE FANI

"Fiţi civilizaţi!"

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 martie 2008 00:00

Şefii Stelei le cer suporterilor să nu răspundă eventualelor provocări ale clujenilor

Risc maxim. Acesta este calificativul dat de forţele de ordine meciului de diseară. În ultimele zile, conducerea Stelei a avut întîlniri cu reprezentanţii Jandarmeriei, cu cei ai firmei de pază care asigură ordinea la stadion şi cu suporterii. Ţinta: prevenirea oricărui incident ce ar putea apărea în tribune.


"Fanii vor avea un rol foarte important. Îi rog insistent să susţină echipa noastră şi să nu răspundă dacă vor fi provocaţi. Sîmbătă am vorbit cu un grup de aproape 50 de suporteri, le-am transmis şi ce îşi doresc jucătorii: să simtă că publicul e alături de ei 90 de minute. M-aş bucura foarte mult ca suporterii noştri să demonstreze încă o dată că în Ghencea sînt oameni civilizaţi. Fac apel la ei să ignore eventualele răutăţi ale adversarilor", a spus ieri preşedintele roş-albaştrilor, Valeriu Argăseală, pentru Ştirile Sportive ale Antenei 1.

Managerul sportiv Adrian Ilie explică de ce ţine să nu fie nici un incident în tribune: "În caz că vor fi probleme, riscăm să ni se suspende terenul şi nu avem decît de pierdut. Trebuie să fim foarte atenţi, pentru că prezenţa lui Iuliu Mureşan pe banca CFR-ului îi va incita la maxim pe fanii noştri".

"Chiar dacă s-au făcut multe declaraţii războinice înaintea acestui meci, ele nu trebuie să-i incite pe fanii noştri. Să susţină echipa şi să demonstreze că sînt suporteri de calitate!"
Valeriu Argăseală, preşedinte Steaua

"Nu ne temem de atmosfera din Ghencea. Sigur că suporterii bucureşteni ne vor fi ostili, însă ura lor ne va motiva suplimentar. Jucătorii noştri vor deveni şi mai puternici"
Iuliu Mureşan, preşedinte CFR

500 de suporteri ai celor din Cluj vor fi prezenţi diseară pe stadionul Ghencea

E posibil să plouă
Prognoza meteo nu e una foarte bună pentru seara acestei zile. Cerul va fi mai mult noros deasupra Bucureştiului şi e posibil chiar să plouă în intervalul 20:30-22:20, cînd va avea loc meciul. Temperatura aerului nu va fi însă scăzută, Agenţia Naţională de Meteorologie şi Hidrologie prognozînd în jur de 8-10 grade Celsius.

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (80)
 •  02 Martie 2008, 23:06

bv steauaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hai pe mama lorrrrrrrrrrrrr

 •  02 Martie 2008, 15:04

bafta steaua|

 •  02 Martie 2008, 14:38

SPER CA A INTELES GALERIA.MESAJU SEFILOR STELEI.

Vezi toate comentariile (80)
Comentează